Diş Macunu Tüpünün Altındaki Çizgilerin Renk Farkı Ne Anlama Geliyor ?

Ercan Kandemir | 02:43 | 4 yorum

Diş macun tüplerinin en alt kısmındaki çizgilerdeki renk farklılıklarını hiç fark ettiniz mi ? Bu renklerin anlamları var. Aslında bu renk farklılıkları hayati önem taşıyor. 

Diş macunu alırken bunlara dikkat etmek gerekiyor. Eğer doğal bir ürün almak istiyorsanız, diş macunu tüpünün dibindeki çizgi renginin yeşil olması gerekiyor.

Bu renkler diğer kozmetik ürünleri için de geçerlidir.

İşte renklerin anlamları:

Yeşil :   Doğal ürün.
Mavi :   Doğal ve tıbbi ürün karışımı ürün.
Kırmızı :
Doğal ve kimyasal madde karışımı ürün.
Siyah :  Tamamen kimyasal ürün.

Bu haberi diğer insanlarla da paylaşarak onların da sağlıklı olmalarında yardımcı olabilirsiniz.


Kategori:


4 yorum:

 1. Özellikle çocuklarımız için bunlara dikkat edelim

  YanıtlaSil
 2. Renklerin içerikle hiç bir alakası yok. Ambalajın üretiminde makinenin kesim yapacağı yerin sensörleri ile algılayabilmesi için konulmuş işaretleyiciden başka birşey değil.

  YanıtlaSil
 3. tek bir renk yapsın makinanın gözü kör
  salakmı makine herşeyi alğılıyor renklerimi alğılıyamayacak nemiş kesim yeri küllahıma anlat

  YanıtlaSil
 4. Bu renklerin, diş macunlarının fabrikalardaki üretim aşamasında paketleme ve kesme işlemlerinde elektronik sensörlerin nerede duracağını ve nerede kesme işlemi yapacağını gösteren ve "Eye-Mark Teknolojisi" adıyla anılan bir teknolojinin parçası olduğu bilgisine ulaştık. Başka bir ifadeyle ambalajlama esnasında optik sensörlerin, ürünlerin grafik baskılarını ayırt edebilmesi için yapılan bir çeşit ayıraç olduğu ifade ediliyor.

  Özellikle çocuk diş macunlarının altındaki rengin çoğunlukla siyah olduğunu da dikkate alırsak, renklerin bir anlamı da olabilir. Ancak yine de karar sizin.

  YanıtlaSil